Hakkımızda

PRATİK MATEMATİK, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik benzeri olmayan, matematik ve eğlenceyi birleştiren bir aktivite programıdır. Deneyimli bir ekibin gezici olarak öğrencilere götürdüğü ve öğrencilerin birebir katılımını sağladığı, kısa süreli ve eğlenceli aktiviteler dizisini içerir.

PRATİK MATEMATİK, öğrencilere matematiği sevdirerek temel eğitimi desteklemeyi amaçlar. PRATİK MATEMATİKMatematik derslerinde öğretilen kavramlarla ilgili olarak öğrencilerin ‘Ne işimize yarayacak?’ şeklindeki sorularına yanıt bulmaları için bu kavramların günlük hayattaki uygulamalarını grup çalışması ve aktif katılımlarıyla birebir tecrübe etmelerini sağlar. Öğrenciler problem çözme yeteneklerini uygularken eğlenerek öğrenirler.

Pratik Matematik Nedir?

PRATİK MATEMATİK, World of Maths grubunun Türkiye koludur. World of Maths, 1990 yılından bu yana Avustralya’da faaliyet göstermektedir. 17 yıldır aktivite uygulamaları için ilkokullara gitmekte ve hem öğretmenlerden hem öğrencilerden son derece olumlu geri bildirimler almaktadır. 2002 yılından bu yana aktivite uygulamalarını Yeni Zelanda ve İngiltere’de de devam ettiren World of Maths, PRATİK MATEMATİK aracılığı ile Türkiye faaliyetlerini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Aktivitelerin Türkiye’deki tüm hakları PRATİK MATEMATİK’e aittir.

Broşürü yüklemek için tıklayın. (521,0 Kb.)